Dr. Sabri Yurdakul

Psikiyatrist – Psikoterapist

Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu; 1992 yılında ise Ankara Numune Hastanesi’nden “Psikiyatri Uzmanlığı” diplomasını aldı.

Uzmanlık eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma Rehberlik Bölümü’nde özel öğrenci olarak eğitim aldı.

1992 yılında Adana Ruh Sağlığı Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Yurdakul, aynı tarihlerde “Yaprak Terapi”yi kurdu.

Adana’daki çalışmaları sırasında psikodrama eğitimleri yanı sıra kognitif terapiler ve Gestalt terapisi eğitimlerine devam etti.

2008 yılında İstanbul Nişantaşı’da Yaprak Terapi’nin ikinci şubesini açan Yurdakul, katıldığı pek çok televizyon programının yanı sıra, iki sezon boyunca Cine 5 TV’de “Yaşamdan Bir Yaprak” adlı programı gerçekleştirdi.

Halen düzenli olarak hürriyetaile.com ve mynetkadın sitelerinde köşe yazıları yayımlan Sabri Yurdakul’un şimdiye kadar yayımlanmış 10 kitabı bulunmaktadır.

Yaprak Yurdakul

Klinik Psikolog

Psikolog Yaprak Yurdakul 1992 yılında Ankara’da doğdu.

Tarsus Amerikan Koleji’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2015 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını 2019 yılında tamamladı.

Tez konusu “Beş faktör kişilik özellikleri ve karanlık üçlü kişilik özelliklerinin en uyumuna etkisi”dir.

Türkiye Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nden aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini tamamlama aşamasındadır.

2018 yılından beri Yaprak Terapi’de görev almaktadır.